DarkMachine.pl - Forum wielotematyczne

Wróć   DarkMachine.pl - Forum wielotematyczne » Hydepark » Czas wolny » Astrologia


Astrologia Wróżby, taroty i inne horoskopy


 
Narzędzia wątku

Przeglądasz temat: Sposoby wróżenia!
Sprawdź też: Horoskop codzienny | Horoskop na marzec 2009!
Tagi do tematu: sposoby, wróżenia
Poleć ten temat na:
 
 
        
  
Stare 13-03-2009, 17:21   #1
Kokaina
Kobieta


 
Awatar Kokaina
 
Info o Kokaina
Dołączył: Jan 2009
Wiek: 25
Postów: 1,755

Podziękowano:
0 razy

Domyślnie Sposoby wróżenia!

*Aeromancja - Zwolennicy aeromancji dopatrywali się zjawisk w zjawiskach atmosferycznych- grzmotach, błyskawicach, kształtach chmur, kierunku i sile wiatru aby przepowiedzieć przyszłość z pogody. Aeromancja, stosowana przez babilońskich kapłanów, należy do najstarszych systemów wróżbiarstwa.
*Alektromancja - Główną rolę w tej metodzie odgrywał kogut. W sporych rozmiarów kole wpisywano litery, a na każdą z nich kładziono ziarna pszenicy. Kolejność, w jakiej kogut zjadł ziarna-litera po literze- odsłania przesłanie. Jeśli wyrazy nie miały sensu, wróżbita musiał je zinterpretować. Zjedzone ziarna zastępowano nowymi, aby ta sama litera mogła się pojawić tyle razy, ile to było konieczne.
*Alomancja - Wróżbita rzucał garść soli na płaską powierzchnię i starał się odczytać pojawiające się wzory.
*Apantomancja - Wierzono niegdyś, że przypadkowe spotkanie ze zwierzętami niosą wskazówki. W średniowiecznej Europie napotkany przypadkiem kozioł albo zając oznaczał bliskie powodzenie, szczególnie jeśli zając uciekał przed sforą psów. Nietoperz, kruk i osioł były natomiast złowróżbne.
*Astragalomancja - Przepowiadanie przyszłości za pomocą kości do gry pochodzi za starożytnego Egiptu. W ciągu wieków zaistniało wiele sposobów odczytywania wróżb. Bardzo prosty system, opisany w jednej ze średniowiecznych broszur, wymagał użycia trzech kości. Gdy wyrzuci się:
- Trzy szóstki: spełnienie życzeń
- Dwie szóstki i dwójka: powodzenie, choć nie bez trudności
- Szóstka i dwie czwórki: dane pragnienie jest złym pomysłem i należy je zarzucić.
*Bibliomancja - Potrzebna jest tylko książka. Wróżbiarz stawia pytanie, następnie otwiera książkę na chybił trafił i z zamkniętymi oczami wskazuje fragment tekstu. Zdanie bądź cały akapit, na którym spocznie palec, to odpowiedzią na pytanie, lub komentarz.
*Chiromancja - Interpretujemy wygląd lewej dłoni.
*Geomancja - Rozsypuje się garść ziemi trzymanej w obu dłoniach i odczytuje się kształty, jakie powstały. W późniejszej wersji, znanej jako geomancja papierowa, wróżbita stawia pytanie i z zamkniętymi oczami przykłada ołówek do papieru i stawia znaki. Po odpowiednim czasie, przerywa rysowanie i interpretuje kształty.
*Hydromancja - Do zbiornika z wodą wrzucano pojedynczo trzy kamienie: okrągły, trójkątny i kwadratowy, a wróżbita oceniał pojawiające się koncentryczne fale, szukając w nich dających się z interpretować wzorów.
*Keromancja - Ten stary i rozpowszechniony sposób polega na laniu wosku roztopionego w mosiężnym tyglu. Gorący wosk wlewa się powoli do misy z zimną wodą. Kiedy zetknie się z powierzchnią wody, zastyga przyjmując rozmaite kształty, które interpretuje wróżbita.
*Ksylomancja - W czasach biblijnych wzory utworzone przez opadłe konary drzew, gałęzie, gałązki i wszelkie inne kawałki drewna leżące na ziemi poddawano uważnemu oglądowi i interpretacji.
*Miomancja - Wróżenie na podstawie wyglądu, koloru i odgłosów myszy. Szeroka gama przepowiedni od wojny po głód opierała się na bezpośrednich obserwacjach myszy, czasem również szczurów a także widomych znakach ich obecności, jak ślady łap i zębów.
*Pedomancja - Podobna do chiromancji, z ta tylko regułą że zamiast dłoni interpretujemy wygląd stopy.
Kokaina jest nieaktywny  

Podobne wątki do: Sposoby wróżenia!
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
sposoby na cienkie włosy chuda Pielęgnacja 4 11-06-2016 14:22
Sposoby na szybszy Windows XP patryk.hotfile Podręczniki, poradniki i kursy 0 23-01-2011 21:11
Inter może awansować na dwa sposoby AddMan Wiadomości sportowe 0 09-03-2009 12:10

Narzędzia wątku


O nas
DarkMachine jest najlepszym i najstarszym forum wielotematycznym oraz forum młodzieżowym z nastawieniem na rozrywkę, rozmowy, wymianę doświadczeniami, download, pobieranie, ściąganie, wzajemną pomoc. Tylko u nas odnajdziesz wszystko czego potrzebujesz i szukasz w sieci - gry, programy, muzykę, filmy, seriale, książki, komiksy, audiobooki, torrenty, p2m. Na forum możesz też odnaleźć tematyczne działy przeznaczone do rozmów i rozwiązywania problemów naszych użytkowników.

Użytkownicy naszego serwisu wymieniają się plikami z hostingów: Rapidshare, Turbobit, Freakshare, Chomikuj, Bitshare, Uploading, Letitbit, Uploaded, Hotfile, Netload, Mediafire, 4shared, Zshare, FilePost, Depositfiles, Filefactory, Rapidgator, Hellshare, Hitfile, Extabit, Crocko, Ifile, ShareFlare, BayFiles, Jumbofiles, Vip-File, Share-Online, Uploadfloor, Oron, Fiberupload, Filevelocity, Filesonic, Megaupload, Megavideo, VideoBB, Putlocker, Ifilez, Fastshare ale to nie wszystkie hostingi z których korzystają nasi użytkownicy.

Tematyka forum może przypominać takie serwisy jak: forumowisko, peb, darkwarez, precyl, exsite, megawarez, zajefajna, uploaduj, elitewarez, ajo, piratebay, filestube, p2m.

Powered by vBulletin®
Copyright © DarkMachine.pl 2006 - 2020
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


Change forum language


Change forum style