DarkMachine.pl - Forum wielotematyczne

DarkMachine.pl - Forum wielotematyczne (https://darkmachine.pl/index.php)
-   Majsterkowanie (https://darkmachine.pl/235-majsterkowanie/)
-   -   Luksfery nadal w modzie (https://darkmachine.pl/235-majsterkowanie/901406-luksfery-nadal-w-modzie.html)

Marek 01-11-2010 07:39

Luksfery nadal w modzie
 
Czy gdybyście remontowali mieszkanie lub dom użylibyście luksferów? Nie wiem jak wam ale mi bardzo się one zawsze podobały!

Luksfer jest to pustak szklany produkowany w formie kwadratowych kształtek o wymiarach 19 cm x 19 cm lub 24 cm x 24 cm i grubości 8 cm, ze szkła bezbarwnego lub barwionego w masie na różne kolory, z powierzchnią gładką lub fakturowaną.
Ścianki z luksferów można stawiać proste lub dla lepszego efektu półokrągłe oczywiście jeśli nasza przestrzeń w domu jest wystarczająco duża. Luksfery z powodzeniem mogą mieć zastosowanie praktyczne gdy np. chcemy przedzielić dużą przestrzeń mieszkalną na pół jak i estetyczne kiedy mamy zamiar pozbyć się nie potrzebnej ścianki działowej która skutecznie hamuje dopływ światła zastąpić ją bardzo ładną kolorową ścianą bądź niskim murkiem. Luksfer jest materiałem który z powodzeniem możemy zastosować w każdym zakątku naszego mieszkania bądź domu.

http://blog-budowlany.com.pl/wp-cont...sfery73092.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/6431/z6431228X.jpg
Montaż takich pustaków szklanych można przeprowadzić na trzy sposoby:

Na zaprawę - jest to tradycyjna metoda montażu pustaków z użyciem zaprawy cementowej z dodatkiem plastyfikatora oraz krzyżyków dystansowych. Ścianka szklana wymaga ułożenia zbrojenia w spoinach poziomych i pionowych z drutu o przekroju 5-6 mm.

Można też użyć gotowego zbrojenia w formie kratki dostosowanego specjalnie do montażu pustaków szklanych. Zbrojenia pionowe układa się naprzemiennie od wewnętrznej i zewnętrznej strony, a w utrzymaniu równych spoin pomagają wstawiane w narożnikach krzyżaki. Po wymurowaniu ścianki na pełną wysokość usuwa się krzyżaki, a spoiny wypełnia barwną zaprawą do fug.

W profilach PVC - użycie profili z PVC eliminuje konieczność fugowania spoin między pustakami, a obramowanie tworzone jest przez profile krawędziowe. Na kolejnych warstwach pustaków najpierw układamy profil poziomy oraz zbrojenie, a następnie krótkie profile pionowe. Spoiwem jest zaprawa cementowa nałożona równo z wierzchem profilu. Profile krawędziowe powinny być przymocowane do boków otworu przez podkładki dystansowe, a powstałą szczelinę wypełnia się pianką montażową.

Na klipsy - ta technologia pozwala na ułożenie ścianki bez użycia zaprawy. Połączenie między pustakami zapewniają specjalne klipsy plastikowe oraz obramowanie połączone z elementami zbrojenia. Po ułożeniu pustaków "na sucho" spoiny wypełnia się masą silikonową, która pełni rolę spoiwa i uszczelnienia. Obramowanie z ocieplanych profili aluminiowych jest jednak drogie i wymaga wykonania otworów odwadniających.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright © 2021 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright © DarkMachine.pl 2006 - 2021